#5 Yılın Daha Verimli Geçmesi İçin Herkesin Gerçekleştirmesi Gereken Hedefler – Pazarlama ve Satış


“Yılın Daha Verimli Geçmesi İçin Herkesin Gerçekleştirmesi Gereken Hedefler” yazı serisinin #5’inci yazısıdır.

Diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.

Pazarlama ve Satış

Daha fazla müşteri edinin. Müşterinizin kim olduğu hakkında şirket çapında bir tartışma yapın. Gözden kaçırdığınız insanlar var mı? Onlara nasıl ualaşabileceğinizi düşünün.

Pazarlama ve satış bütçenizi gözden geçirin. Geçen yıl ne çalıştı ve ne çalışmadı? Buına göre yeni kaynaklar tahsis edin.

Pazarlama takviminizi planlayın. Geçen yılki pazarlama kampanyası takvimine bir bakın. Sizin için etkileyici bir yıl mı oldu? Eğer öyleyse, bu durumdan yararlanabilmek için neler yapabileceğinizi düşünün.

Müşteri katılımını artırın. Müşterilerinizin sıklıkla kullandığı kanalları bulun ve onlarla bağlantı kuran bir strateji geliştirmeye çalışın.

Dikkat çekecek müşterileriniz olsun. Hayalinizdeki müşterilerin bir listesini yapın ve bu yıl onlara gitmekten korkmayın.

Pazarlama hedeflerinizle daha şeffaf olun. Pazarlama ve satış planlarınızı tüm personelinizle paylaşın. Birisi bölümde bulunmasa da, herkes hedeflerin ne olduğunu anlamalıdır.

Birincil satış alanınızı yeniden gözden geçirin. Şirketiniz büyüdükçe sunduğu şeyler de değişir. Satış alanınızın bunu yansıttığından emin olun.

Diğer satış sahalarını geliştirin. Şirketin ana satış noktalarının ne olduğunu hakkında çalışanlarınızla konuşun. Gözünüzden kaçan bir şeyler fark edebilirler.

Serinin diğer yazıları için bu kategoriyi takip edebilirsiniz.

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Girişimcilik