About.me [Sosyal Ağlar]


Dilimize çevirisi ”hakkımda” anlamına gelen About.me yaklaşık 7-8 yıllık bir geçmişe sahip ABD merkezli bir sosyal ağ projesidir. Projenin dünyada alanında bir ilk olması sebebiyle oldukça ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip bir sosyal platformdur.

Bir çok sosyal medya sitesini tek bir çatı altında toplayıp hakkınızda yazmak istediğiniz bilgileri yazdığınız bir sosyal medya platformudur. Siteyi Friendfeed, Kimdir gibi diğer sosyal ağlardan ayıran özelliği ise sadece sosyal ağ adreslerinizi bir sayfada toplayabiliyor olmanız ve isterseniz sosyal ağlarınızdaki paylaşımlardan en son paylaştıklarınızı görüntüleyebiliyorsunuz.

NE İŞE YARAR?

Diğer tüm sosyal ağlardaki hesaplarını kolaylıkla ekleyerek, yönetebilme imkanı sunan About.me sade ama içerikli bir sitedir. Eğer Twitter, Facebook, Instagram, Google+, Pinterest, Tumblr ve daha birçok sosyal paylaşım sitelerinde hesabınız var ve bunların isimleri, şifreleri gibi bilgileri unutan biriyseniz About.me sizin için ideal olabilir. Bir e-kartvizit olarak düşünebileceğiniz About.me sayesinde tüm kişisel bilgilerinizi paylaşabilir ve insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

NASIL KULLANILIR?

Kullanıcılar kendi profillerini istedikleri gibi oluşturarak siteyi kullanmaya başlayabilmektedir. Kullanıcılar burada bir nevi CV oluşturmaktadır. Kullanım bakımından oldukça basit olan bu site üzerinde pek çok tasarım ve uygulama bulunmaktadır.
Kendinizden bahsederken görselliğide size özgün bir şekilde dizayn edebiliyorsunuz. Ayrıca “about.me/gtblogkullanıcı” linki gibi kullanıcılar kendine ait bir alt alan adı oluşturabiliyor.

 

Logo:

aboutme_logo

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Sosyal Medya