Alphabet Siber Güvenlik İşine Giriyor!


Chronicle, yüksek işlem gücü ve makine öğrenimiyle siber saldırıları hızlıca bulup durdurmaya yardımcı olacak.

Google’ın ana şirketi Alphabet’in tamamen siber güvenlikle ilgili yeni bir faaliyeti var. Chronicle, Alphabet şemsiyesi altındaki bağımsız bir girişim olarak karşımıza çıkıyor. Şirketlerin siber saldırıları bulmalarına, takip etmelerine ve durdurmalarına, siber güvenlik ve mantıksal çözümleme platformu ile VirusTotal adındaki kötü amaçlı yazılım istihbarat servisiyle beraber yardımcı olmayı amaçlıyor.

Chronicle, yüksek işlem gücü ve veri depolama kapasitesiyle işletmelerin bilgiyi daha hızlı geri almasına yardımcı olacak. Chronicle CEO’su Stephen Gillett, blog paylaşımında“Bazı makine öğrenimi ve daha iyi arama özellikleri ekledik ve kuruluşlara, tam güvenlik için şu andan daha yüksek bir doğrulukla yardım edebileceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

Gillett, genellikle şirketlerin günde binlerce güvenlik uyarısı aldığını ve hepsini tamamen belirlemenin neredeyse imkansız olduğunu söyledi. “Sonuç olarak, bilgisayar korsanlarının aylar boyunca tespit edilememeleri ya da tespit ettikten sonra neler olduğunu tam olarak anlamanın birkaç ay sürmesi oldukça yaygın. Tüm bunlar daha fazla veri ihlaline, hasara ve daha yüksek güvenlik maliyetlerine neden oluyor.” şeklinde yazdı.

Siber güvenlik yetersiz kaldı!

Yetersiz siber güvenlik bugüne kadar belirgin bir sorun olmamıştı. Geçtiğimiz yıl ABD ordusu ve NSA gibi devlet kurumlarının, EquifaxForever 21 ve Accenture gibi şirketlerin oylama makinelerinipolitik strateji uzmanlarını ve Verizon müşterilerinietkileyen veri ihlalleri raporlarını gördük. Ayrıca çok yaygın fidye saldırıları yaşandı.

Chronicle, Fortune 500 şirketlerinin birçoğunun, siber güvenlik istihbarat platformunun bir ön izlemesini test ettiğini söyledi. “Hiçbir siber suçun hayatın bir gerçeği olması yada temizliğin ve hasar kontrolünün pahalı olması gerekmiyor. Önümüzdeki yıllarda avantajlar sağlamak için birçok organizasyonla birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

 

 

Kaynak;https://goo.gl/ZDr7S9


0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Genel