Amazon Bitcoin’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor!


Son zamanlarda Bitcoin’in üst üste rekorlar kırması üzerine kripto para birimi kavramı ana gündem başlıklarından biri haline geldi. Online alışveriş devi Amazon’un kripto para birimine olan ilgisi de ilk olarak Bitcoin’i bir para birimi olarak bünyesinde kabul edeceği iddiaları üzerine gündeme gelmişti. Birkaç gün önce de Amazon Technologies adına kayıt altına alınan kripto para birimi odaklı üç domain, Amazon’un Bitcoin’e rakip olarak ortaya çıkma ihtimalini doğurdu.

amazonbitcoin

Amazon tarafından kayıt altına alınan üç domain’in isimleri ise şu şekilde: “amazonethereum.com”, “amazoncryptocurrency.com”, “amazoncryptocurrencies.com”. Amazon’un bu hamlesi birkaç ihtimali ortaya çıkardı ki bunlardan en güçlü olanı Amazon’un ilerleyen zamanlarda kendi kripto para birimiyle Bitcoin’in karşısına çıkma ihtimali. Amazon gibi bir dev, blockchain teknolojisine ağırlığını koyarak kripto para birimlerinin güvenilirliğini de artırabilir.

Diğer bir ihtimal ise Amazon’un bu domainleri başkasının almasının önüne geçmek istemesi olabilir. Zira marka değerini korumak adına Amazon, muhtemel alan adlarını alarak başka kişilerin domain alternatiflerini daraltmayı amaçlıyor olabilir. Son olarak Amazon’un Ethereum ile bir işbirliğine gitme ihtimali de bulunuyor. Bu alan adlarının neden alındığı şimdilik sırrını koruyor ancak resmi bir açıklama gelmesi halinde sizlerle paylaşacağız.


0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Girişimcilik