Ankaralı Genç Kadınlar “Women In Technology” Etkinliğinde Buluşuyor!


Microsoft olarak sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında; genç kadınların kariyer konusunda kendilerini geliştirebilecekleri, akıllarındaki sorulara yanıt bulabilecekleri ve birer kadın olarak iş hayatını tanıyabilecekleri fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. Kadınlara gelecek planları için ilham vermek, onları cesaretlendirmek ve bilişim teknolojileri alanında kapasitelerini geliştirmek için yaptığımız etkinliklere bir yenisini daha ekliyoruz.

wit_gtblog

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Microsoft Ankara Ofisinde 16-26 yaş arası kadınlara yönelik “Women in Technology” etkinliğini gerçekleştireceğiz. 4 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek bu etkinlikte genç kadınlarla üst düzey kadın yöneticilerimizin buluşmasını hedefliyoruz.

 

Microsoft Türkiye, TurkishWin ve Gelecek Araştırmaları Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştireceğimiz bu etkinlikte genç kadınların teknoloji alanında kariyer hedeflerinde onlara yardımcı olmak, farklı pozisyon ve sektörlerden kadın çalışanların hikayelerini anlatarak onlara ilham vermesini sağlamayı hedefliyoruz.

 

İstatistiklere göre, Kasım 2014 verilerine göre ülkemizde 15 ve daha yukarı yaşta istihdam edilen kişilerin oranı erkeklerde %64.2 iken, kadınlarda bu oranın yalnızca %26.6 olduğunu görüyoruz. İş hayatında fırsat eşitliği sağlamanın önemini göz önünde bulundurarak, teknoloji sektöründe artan iş olanakları ve kadınların bu alandaki potansiyelini birleştirme fikriyle, tüm ilgili genç kadınları bu etkinliğe bekliyoruz. Bugün her 1000 kadından sadece 29’u bilişim veya ilgili bir alandan mezun oluyor ve sadece 4’ü bilgi ve iletişim teknolojileriyle ilgili bir işe giriyor. Bu oranı arttırmak için, alanlarında başarı sağlamış, tecrübeli kadın yöneticilerimizle birebir tanışma fırsatı bulabileceğiniz bu etkinlikte Microsoft’taki kariyer olanakları ile ilgili de bilgi sahibi olacaksınız.

 

İlham verici konuşmalar, Turkish WIN üyesi başarılı, girişimci kadınların paneli ve Microsoft kariyer imkanlarının anlatıldığı oturumların yanısıra, networking saatinde katılımcılarımıza sorularınızı birebir sorma fırsatı da bulacaksınız.

Teknolojide kadının gücüne inanan tüm kadınlar etkinliğimize davetlidir!

Kayıt için: t-gose@microsoft.com’a mail atmanız yeterli.

Biletler için; https://www.eventbrite.com/e/kadinlar-gunu-tickets-32347998735

Görüşmek üzere!


0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Bilim ve Teknoloji