Dizi Tarihinde Yeni Bir Efsane “WESTWORLD”


OHB grubu tarafından yayınlanan dizi, Jurassic World serisinin de yazarı olan Michael Crichton’ın 1973 yapımı Westworld filminden uyarlanmıştır.

Bilimkurgunun gerçeğe aşırı yakın hissettirdiği gizemin doruğa ulaştığı dizi,  9.2 imdb ile 2016 yılının en iyi dizisi haline gelmeyi açık ara farkla başardı. Dizi ilk bölümünün 2 Ekim’de yayınlanmasıyla yayına girdi ve 1.5 saat süren film keyfindeki 10. bölümüyle muhteşem bir sezon finali yaptı.

Peki seyircide muhteşem  izlenim bırakan Westworld’un konusu ne?

Dizi yapay zekaya sahip insan figürlü robotlar ve vahşi batıda hayallerini gerçekleştirmeye gelen ziyaretçiler arasında geçmekte. Bu fütüristik temadaki parka gelebilmekteki tek şart ise tabiki yeterli paraya sahip olabilmek. Dolayısıyla ziyaretçilerin coğu aşırı zengin insanları kapsıyor.

ww2

Sanal gerçekliğin vücut bulduğu bu parkta ziyaretçiler  parasını vererek birbirine bağlı pek çok simülasyonunun içinde yer alıyor ve bastırılmış fantezilerini, insan gibi gözüken  aslında insan olmayan robotlar üzerinde uyguluyor. Özellikle şiddet ve cinsellik fantezileri ön plana çıkıyor.

2. sezonunun heyecanla beklendiği Westworld’ u izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Özellikle de geleceğin teknolojisi yapay zekaya ilgisi olan seyircilerin ilgisini çekeceğine eminiz.

İyi seyirler…

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Bilim ve Teknoloji