Dünyanın En Hızlı Drone’u!


Formula yarışlarından esinlenilen ve ikincisi düzenlenen drone yarışları bu yıl çok heyecanlı geçecek. Yarışmacı drone RacerX, hız rekoru ile Guinness Dünya Rekorlarına girdi.

Günümüzün popüler hava aracı drone’larda performans, tasarım, malzeme yapısı gibi çeşitli değişkenlere yönelik iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Teknolojik yeniliğin üst noktası olarak gösterilen RacerX, hız rekoru ile Guinness Dünya Rekorlar listesine girdi ve şimdiden yarışmaların en güçlü birincilik adaylarından oldu.

Geçtiğimiz yıl başlayan Drone Racing League (DRL) yarışları, geliştiricileri hızlı drone’lar tasarlamaya teşvik etmişti. RacerX drone, bu yarışların direktörü tarafından el yapımı şekilde üretildi.

Sadece 800 gram ağırlığındaki RecerX,  iki adet 1300 mAh lityum polimerbatarya ile çalışıyor ve 42 V’luk güç aktarma organına sahip. Hız denemesi yapılan drone, 263 km/saaat hız rekoru ile “batarya ile çalışan en hızlı quadcopter” olarak kayıtlara geçti. Dünyanın en hızlı yarış drone’u RacerX, yıllarca süren teknolojiğin doruk noktası olarak tanımlanıyor. Formula yarışlarından esinlenilen Drone Racing League’in (DRL) ikincisi 28 Temmuz 2017’de düzenlenecek ve ESPN’den canlı olarak izlenebilecek.

 

 

 

ShiftDelete.Net

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Bilim ve Teknoloji