En Çok Mobil Veriyi Hangi Ülke Kullanıyor?


GlobalData tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2017’de Avrupa’daki mobilveri kullanımı sim kart başına aylık 2.4GB’tı. Avrupa’da en fazla mobil veriyi kullanan ülke ise Finlandiya oldu. Finli vatandaşlar, aylık olarak 13.3GB mobil veri kullanımı ile zirvede yer alıyor. Finlandiya’yı 5.7GB ile Avustralya, 3.7GB ile Polonya ve 3.5GB’la da Rusya takip ediyor.

Öte yandan Ukrayna, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Almanya gibi ülkeler ise SIM kart başına mobil kullanımın 1GB’ın altında kaldığı bölgeler arasında yer alıyor. Özellikle Ukrayna’nın 3G’yi bile 2015’te kullanmaya başladığını düşünürsek, bu sonuçlar pek de şaşırtıcı değil.

Bu arada şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Bu rakamlar ortalama değerleri içeriyor. Yani kimi sim kart kullanıcısı 1GB mobil veri tüketirken, kimisi ise 20GB kullanabilir. Ayrıca Avrupa’nın birçok ülkesinde, ücretsiz erişim noktaları olduğunu da belirtelim. Dolayısıyla insanlar mobilveri yerine bu erişim noktalarından faydalanıyorlar.

Kaynak: https://www.globaltelecomsbusiness.com/article/b15xh07rb1d4pf/2017-average-monthly-mobile-data-usage-in-europe-to-hit-24gb
Kaynak: http://www.posta.com.tr/mobil-veri-kullaniminda-bu-ulke-zirvede-haberi-1359753

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Genel