Facebook’a da Hikayeler Özelliği Geliyor!


Instagram’dan sonra Facebook’ta  Hikayeller özelliği ekliyor!

 Bildiğiniz üzere Instagram,  Snapchat’in  Hikayeler özelliğini bünyesine eklemişti. Instagram’ın bu yenilikten sonra birçok kullanıcı kazandığı belirlenmişti. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğenilmesi ve kullanımının yaygınlaşması Facebook’un gözünden kaçmamış anlaşılan.

Etrafımıza bakınca hatta kendimizi göz önüne alacak olursak; insanlar daha çok fotoğraf/video paylaşımı yapmaktadır. Bu paylaşımlarda ise yaratıcı, etkileyici veya eğlenceli içerikler daha çok rağbet görmekte. Nitekim, 5 yıl öncesine göre insanların sosyal medya da içerik paylaşım şekilleri oldukça farklılık göstermiştir.

Tüm bunları farkında olan  Facebook ekibi de Instagram ve Snapchat’ten sonra bu özelliği kendi uygulamalarına da eklemeye karar vermiş olmalı.  

1defd39bdb8d096f7d845ec28d32b75ccb360897

 

Tüm bu özellikler sayesinde kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını 24 saat içinde kaybolacak şekilde paylaşabilecek. Diğer iki uygulamada olduğu gibi Facebook’ta da Hikayeler küçük daire şeklinde gözükecek. Yakında da birçok ülkede kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Yeni gelecek olan konsept hakkında merak edilenler arasında, ‘Facebook hikayeler masaüstü ortamda nasıl görüneceği ya da görünebilecek mi? ‘ sorusu da yer alıyor. Bekleyip görelim.

 

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Mobil