Geleceği Kodla – Code Karts


Yeni yazı serimizde herkese merhaba. Bu yazı serimizde çocuklar için kodlama uygulamalarından bahsedeceğim. İlk konuğumuz Code Karts.

Yerlerinize, Hazır… Kodla! Code Karts, 4 yaş ve üstü çocuklara, yarış parkuru şeklinde sunulan hızlı tempolu bir dizi mantık bulmacayla ön kodlamayı tanıtıyor. Dahası, çocuklara yarışırlarken kodlamanın temellerini öğretiyor! Kodlanacak 70’ten fazla eğlenceli seviye var. Code Karts’ta, amaç yarış arabasını bitiş çizgisine getirmek için yönlendirme tuğlalarını kullanmak. Gidilecek olan yolun dikkatli gözlemlenmesi ve biraz mantıksal düşünce ile, çocuklar gittikçe daha da zorlaşan bulmacalarda çözümleri hızla seçebilecek ve kod temelli düşüncenin kilit unsurlarını hazmetmeye başlayacaklar.(1)

Resimde gördüğünüz gibi bir başlangıç ve bitiş noktamız var. Amacımız aracı bitiş noktasına doğru bir şekilde ulaştırmak, bunun içinse her seferinde üç hakkımız var. Code Karts uygulamasının ilk 10 bölümü ücretsiz olarak sizlere sunuluyor. Eğer isterseniz küçük bir ücret ödeyerek diğer bölümleri açabilir ve uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

Eğer birinci ve beşinci sınıfta okuyan bir tanıdığınız varsa tatil için iyi bir başlangıç olabilir. Hadi yarış zamanı 🙂

Code Kart: Google Play Store | App Store

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Mobil