Geleceğini Tasarla Blog Nedir?


Geleceğini Tasarla Blog Nedir?

Geleceğini Tasarla Blog(GT Blog) Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye‘nin birlikte yürüttüğü Geleceğini Tasarla Programı kapsamında bilgi birikimlerini toplumun farklı kesimlerine aktarmak isteyen gönüllü editörler tarafından yürütülmektedir. GT blog aynı zamanda kendi bünyesinde bulunan eğitmenlerinin en güncel bilgileri katılımcıları ile paylaşmasını hedeflemektedir. GT Blog bilişim dünyasını farklı yönleri ile ele alırken aynı zamanda okuyucularına eğitmenlerinin başarı hikayelerini okuma fırsatı da veriyor.

 

Geleceğini Tasarla Programı Nedir?

Geleceğini Tasarla Programı, genç gönüllülerin kendi bilgi teknolojileri uzmanlığını akran eğitimi yöntemiyle kitlelere yaygınlaştırmayı, online ve yüzyüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, İnternet Girişimciliği ve İnternet güvenliği konusunda gençler arasındaki farkındalığın arttırılmasını hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda bugüne kadar program kapsamında bilgisayar okuryazarlığı, sayısal yaşam ve internet güvenliği, web tasarım ve sosyal medya okuryazarlığı konularında projenin eğitim müfredatları geliştirilmiş; genç gönüllüler bu eğitim alanlarında eğitici olarak yetiştirilmiştir 81 ilde 1600 genç eğitmen daha fazla ihtiyaç sahibi kişinin bilişim becerilerine sahip olması için gönüllü eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Bununla birlikte, gençleri başarılı iş adamları ve girişimcilerle buluşturabilmek amacıyla üniversitelerde “geleceğini tasarla” konseptiyle bilişim ve girişimcilik seminerleri, girişimcilik kampları ve zirveleri gerçekleştirmektedir.


3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Genel