Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği #GönüllüOl


Yeni yazı serimiz “Gönüllü Ol!” ile artık bilmediğiniz, duymadığınız, incelemediğiniz Sivil Toplum Kuruluşları ile ilgili bilgileri, yapılan faaliyetleri sizlere aktarıyoruz. Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği ise yazı serimizin ilk misafiri oldu.

Yazı serimizi takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Hakkında

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği, 2007 yılında devlet korumasında yetişen bir grup idealist genç tarafından kuruldu. Derneğimiz, Sabancı Vakfı tarafından iki kez Fark Yaratan seçilmiş, Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülünü almıştır. JCI tarafından Senato Özel Ödülü verilen Hayat Sende, Ulusal Gençlik Parlamentosu tarafından da Yılın Sivil Toplum Kuruluşu seçilmiştir.Dünyanın en büyük sosyal girişimcilik ağı Ashoka Vakfı tarafından desteklenmektedir.

Hayat Sende, devlet korumasında kalan ve devlet korumasından ayrılan çocuk ve gençlerin haklarına sahip çıkmak, yaşadıkları sorunlar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek ve bu bireylerin hayata entegrasyon süreçlerinde onlara yardımcı olmak için koruma altında yetişmiş gençlerce kurulmuştur. Hayat Sende’ nin bugün ulaşmak istediği hedef her çocuğun aile ortamında büyüdüğü ve hayata eşit,güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünyadır.

 

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği’ne katkıda bulunarak koruma altındaki çocuk ve gençlerin hayatına umut olabilirsiniz. Hayat Sende Derneği’ne katkıda bulunmak için https://fonzip.com/hayatsende/bagis/#/ üzerinden düzenli bağışçı olabilirsiniz. Doğum gününüzü bağışlayarak ya da sevdiklerinize Hayat Sende logolu hediye kartı göndererek Hayat Sende Derneği’nin çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları

Facebook: @hayatsendedernegi

Twitter: @hayat_sende

Instagram: @hayat_sende_dernegi


Detaylı bilgi için: www.hayatsende.org adresini ziyaret edebilir, bilgi@hayatsende.org adresine mail atabilirsiniz.

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Gönüllü Ol!