Google Nesne Algılama Teknolojisi Nest Cam, Resim Arama ve Sokak Görünümü’nü Güçlendiriyor!


Google, TensorFlow çerçevesinin geliştirilmesinin bir parçası olarak açık kaynak topluluğuna yeni bir dizi akıllı nesne algılama yeteneği getirdi.

TensorFlow Nesne Algılama API’sı, veri bilimcilerine ve geliştiricilere, Google’ın kullandığı teknolojinin aynısını kullanmalarına olanak sağlıyor. Google’ın yayımladığı sistem, geçen yıl 23 takımı geride bırakarak, Microsoft’un  Common Objects in Context (COCO) yarışmasını kazandı.

Google’ın ilk açık kaynak sürümü, nesne algılama için oluşturulmuş bir dizi eğitimli model içerir. COCO veri setinde eğitilen bu modeller için kullanıcıların modelleri eğitmek için zaman ayırmadan API ile çalışmaya başlamaları mümkün olan bir dizi parametre de dahil edilmiştir.

Kendi modellerini eğitmek isteyen geliştiriciler ve veri bilimcileri için Google, şirketin bulut hizmetlerinin yanı sıra yerel olarak da komut dosyalarını içermekte.

AI araçlarını kitlelere ulaştırmak Google’ın itici güçlerinden biridir. Google veri bilimcileri ve geliştiriciler ile birlikte mevcut çalışmalarının üzerine inşa ederek daha gelişmiş akıllı sistemlerin oluşturulmasını hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Teknoloji devi mobil cihazlarda çalışabilen ve bir nesne saptama sistemi olan açık kaynak MobileNets resim tanıma modellerini geliştiricilerin hizmetine sundu.


Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Bilim ve Teknoloji