Google Zaman Çizelgesi Nedir?


Yıllar önce Biri Bizi Gözetliyor diye bir program vardı. Kameralarla donatılmış bir evde 10-15 yarışmacının bütün hareketlerinin,davranışlarının takip edildiği bir programdı. Hatırladınız değil mi? Bugün ise dünya koskocaman bir BBG evi gibi. Çünkü artık dijital bir dünyada, uygulamalarla yaşıyoruz. İsteyerek veya istemeyerek onlara bizleri izleme izinini veriyoruz.

Bugün size onlardan birini bahsedeceğim; Google’nın zaman çizelgesi. Eğer bir gmail hesabınız varsa ve digital araçlarınızda(bilgisayar veya telefon) bu gmail hesabınız açık ise Google sizin tüm adımlarınızı izliyor demektir. Böyle söyleyince biraz ürpetici olabiliyor, farkındayım. Ama farklı bir açıdan baktığımızda çok eğlenceli olabilir bu durum. Google sizi izliyor ama sizde kendinizi izleyebilirsiniz. Ne zaman nereye gittiniz, hangi sokaklardan geçtiğiniz , kaç km yürüdünüz, nerelerde taşıt kullandınız, kısacası nerelerde iz bıraktıysanız hepsini görebilirsiniz.

Peki nasıl mı? Öncelikle kullandığınız gmail hesabınızla Google haritalar uygulamasını açıyorsunuz. Sol üst tarafta menü çubuğunu göreceksiniz. Oraya tıklarsanız bir menü açılacak. Bu menüde biraz aşağı kısımda “zaman çizelgeniz” diye bir seçenek var. İşte oraya tıklarsanız sizde nerelere iz bırakmışsınız görebilirsiniz. Hem bilgisayarınız da hem de mobil de deneyebilirsiniz. Aşağıdaki resimde benim izlerim var. Hadi sende dene. Eminim aranızda haritası tamamen kırmızı olan seyyah arkadaşlarımız çıkacaktır. 🙂

 

gtblog_ahmetkyerler

 


0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Mobil