Harika Girişimciler ve Tavsiyeleri!


Son zamanların en popüler algısı Girişimcilik..

Bir tutku diyebiliriz girişimcilik için ve bu tutku için çok çalışmak ve bitmek bilmeyen bir çalışma arzusuna sahip olmak gerekiyor.Bilgini,kültürünü ve vizyon anlayışını sürekli geliştirmek ve yeniliklere açık olmak önemli,işte bu yolda size yol gösterecek girişimcilerden tavsiyeler..Keyifli okumalar 🙂

 

       Bill Gates :

13-surprising-facts-about-bill-gates

 

” Başarı, rezil bir öğretmendir. Zeki insanlara hiçbir zaman kaybetmeyeceklerini düşündürür. ”

”Ben zor işler için hep en tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer.”

” En mutsuz müşteriler en önemli bilgi kaynağımızdır.”

 

Marissa Mayer:

marissa-mayer-admits-yahoo-still-has-a-lot-of-work-to-do-in-mobile

 

‘ Her zaman tam olarak hazır olmadığım şeyleri yapmaya çalıştım çünkü, bence insan bu şekilde gelişiyor. ‘Bunu yapabileceğimden emin değilim’ dediğiniz zamanlarda kendinizi bu işi yapmaya zorlarsanız, bu sizin dönüm noktanız olacaktır. ”

”Yapılacaklar listenizin sonundan başladığınızda başarıyı asla yakalayamazsınız.’

”Modada ve sanatta olduğun gibi teknolojide de iyi olabilirsin. Teknolojide iyi olup, bir spor delisi olabilirsin. Teknolojide iyi olup, bir anne olabilirsin.  Kendi yolunu kendi şartlarına göre çizebilirsin. ”

Marc Zuckerberg:

mark-zuckerberg-facebook-portrait-illustration

” En büyük risk, risk almamaktır. Bu kadar hızlı değişen bir dünyada, başarısız olmanın garanti olan tek yolu, risk almamaktır. ”

”Hızlı hareket edin ve bir şeyleri bozun. Bir şeyleri bozmadığınız sürece yeterince hızlı hareket etmiyorsunuzdur.”

”Amacım hiçbir zaman bir şirket kurmaktan ibaret olmadı. Birçok insan sadece kârı ve geliri önemsiyormuşum gibi yanlış bir düşünceye sahip. ‘Sadece bir şirket olmamak’ bana göre dünyayı değiştirecek kadar büyük bir şey yapmak demek.”

 

Michael Dell:

dell

  ”Mükemmel fırsatı aramakla uğraşıp,karşınıza çıkan fırsatı kaçırmayın”

‘ Çılgın olun ve yapmak istediğiniz şey için çok fazla tavsiye aramayın! ”

Richard Branson:

branson

” Annem bana, pişman olup geriye bakmayı değil, her zaman ileriye bakmamı öğretti. İnsanların başarısız olduklarında, enerjilerini başka projelere yöneltmek yerine, bu başarısızlıkları kendilerine mesken tutmaları beni daima şaşırtmıştır. ”

Vazgeçmeyin: Bu inanılmaz önemlidir, girişimci olmak maceracı olmaktan farklı değildir. Zorlukların üstesinden gelmek için gece gündüz çalıştığın anları bolca yaşayacaksınız. Kendinizi yeni güne hazırlayın ve devam edin. Bir şeyin moralimi bozmasına bir ya da iki saatten daha fazla izin vermedim.

Katia Beauchamp:

kat

” Denge uzun vadeli bir oyundur. Durmadan çalışmak, insanı heyecanlandıran bir şey. Her zamankinden daha yoğun bir duygu. Bir ortağı olmadan insanlar nasıl başarıyor anlayamıyorum.

Steve Wozniak:

wozniak

4556

” Eğer yaptığınız işi seviyorsanız, başarmak için her şeyi yapmaya hazırsanız, başarabilirsiniz. Yaratmak veya dizayn etmek istediğiniz şey için çalışmak, geceleri uyumamak, üstünde durmadan düşünmek emeklerinizin karşılığını verecektir. ”

Barbara Corcoran:

54513

” İnsanlar kendilerine benzeyen kişilerle iş yapmak isterler. Eğer insanlar sizi severlerse, sizinle iş yapmak isteyeceklerdir. ”

”Başarılı insanlar ve diğerleri arasındaki fark,kendileri için üzgün hissederek ne kadar süre harcadıklarıdır”

Eric Schmidt:

dkjvdlk

” Bir şeylere her zaman evet demenin bir yolunu bulun. Yeni bir ülkeyi gezmeye, yeni arkadaşlar edinmeye, yeni şeyler öğrenmeye ‘evet’ deyin. İlk defa bir işe girmenin, ardından başka bir işe girmenin, evliliğe adım atmanın, hatta çocuk sahibi bile olmanın anahtarı evet demekten geçiyor. ”

”Bizim politikamız bir şeyler denemektedir.Biz hataları kutlarız.”

Sheryl Sandberg:

kgklkjhghjk

” Kariyeriniz için vereceğiniz en büyük karar, kiminle evleneceğinizdir. Harika bir kocam var ve adeta bir elmanın iki yarısı gibiyiz. ”

Önem verdiklerinizin düşündükleri önemlidir, herkesin hoşuna gitmeye çalışmayın.

 

  •        Kaynak
  • http://www.businessinsider.com/22-entrepreneurs-share-the-advice-that-made-them-successful-2015-3
  • http://www.diken.com.tr/sinirlari-zorla/

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Başarı Hikayeleri