Hikayeler özelliği Snapchat, Instagram ve Facebook’tan sonra Whatsapp’ta !


Bildiğiniz üzere Snapchat’in Hikayeler özelliği Instagram ve Facebook’tan sonra Whatsapp’ta da bulunacağı söyleniyor. Ne Hikayelermiş!

Snapchat’in popüler özelliklerinden biri olan Hikayeler işlevini, Instagram kendi arayüzüne dahil ettikten sonra bu özellik yaygınlaşmaya devam etmişti. Bu gelişmelerden sonra Facebook’ da bu özelliği kendisine kopyalamıştı. Daha önceki yazılarımızda bundan bahsetmiştik. Söylenenlere bakılacak olursa, bu 3 sosyal medya platformundan sonra Whatsapp’a da Hikayeler özelliği ekleneceği düşünülüyor.

Hikayeler özelliği 24 saat geçerli fotoğraf veya video paylaşımı sağlayan bir işlev olduğu ve Whatsapp’ın da sadece rehberimizde kayıtlı kişiler ile iletişim kurmamızı sağladığını hepimiz biliyoruzdur.Bir de Whatsapp’ta birçok kullanıcının yanlışlıkla istenmeyen kişilere fotoğraf veya mesaj gönderdiğini duymuş hatta bizzat deneyim etmişsinizdir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Whatsapp gibi sadece rehber de kayıtlı olan kişilerin hepsine açık bir platformda fotoğraf ya da video gibi içerikler paylaşmak istenmeyebilir. Olası herhangi bir hata sonucunda istenmeyen sonuçlar da doğabilir.

Söylenenlere göre Whatsapp’ın bu özelliği İOS’un son sürümü ile hayata geçeceği planlanıyor.

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Mobil