Instagram’a Bugün Gelen 2 Muhteşem Özellik!


Instagram ile ilgili yeni özelliklerin yolda olduğunu önceki haberimizde duyurmuştuk. Sonunda beklenen özelliğin yanında farklı bir güzel özellik daha geldi.

Instagram resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamayla iki yeni önemli özellik duyurdu. Bu özelliklerden ilki Instagram Stories üzerinden canlı yayın özelliği, diğeriyse Instagram’daki Direkt Mesajlar üzerinden kişilere ya da gruplara yolladığınız fotoğraf ya da videoların belli bir süre sonra kaybolmaları.

Adeta kendinden başka bir ağ’ın kullanılmasına fırsat vermeyen, hakimiyetini arttırıp sürdürmek isteyen Facebook hergün farklı bir özellik ekliyor. Stories ile Snapchat’a, şimdi gelen canlı yayın özelliği ile Periscope’a göz dağı veren Facebook kullanıcıları tamamen kendi ağları üzerinde tutmaya çalışıyor.

Instagram, Ağustos ayında yayın aldıkları Instagram Stories ile ilgili de bazı rakamlar paylaştı. Verilen bilgilere göre her gün 100 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı bulunan Stories özelliği, canlı yayınların da eklenmesiyle artık daha renkli bir hal alacak.

Açıklanan ikinci özellik ise hiç şüphesiz Snapchat’i hedef alıyor. Instagram üzerinden kullanıcılar özel mesajlaşmaları esnasında belli bir süre sonra kaybolan fotoğrafları birbirlerine yollayabiliyor olacak. Instagram’ın Instagram Direct olarak adlandırdığı özel mesajlaşma bölümü ise ayda 300 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcılar birbirleriyle ya da arkadaş grupları ile burası üzerinden mesajlaşıyor. Bu sefer yeni gelen Instagram Direct özelliği ise fotoğrafların/videoların görüntülendikten sonra yok olmasını sağlayacak şekilde geliştirilmiş.

gtblog_inslive

 

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Mobil