Markaların Sansasyonel Yönleri


MARKALARIN SANSASYONEL YÖNLERİ

Sosyal medya alışkanlığı günden güne artarken dezavantajları da her geçen gün artmaktadır.

Bu durumu fırsata dönüştüren insanların, dünyaca ünlü markaların içinde yaşanan olayları kullanarak bunları medya üzerinde hızla yaymaktadır.

Bu konuya ilişkin birçok örnek verilebilir ancak en hassas olduğumuz yiyecek konusunu ele alalım.. Burger King ve Dominos Pizza için çıkan haberleri duymayan yoktur.

Dominos çalışanlarının çektikleri etik dışı videoları sosyal ortamda paylaşmaları krizin belirlenme anı olmuştur.Görüntülerin güvenilirliğini sorgulamaksızın izlenme sayılarının artması Dominos için her geçen  gün taleplerin azalmasına neden olmuştur. İnsanların güven ve hijyen duygularının sömürüldüğü düşünülerek kurumlar telefon ve mailler aracılığı ile soru yağmuruna tutulmuştur.Sorulara yanıt veremeyen kurumlar müşterilerin tepkisini çekmiştir. Dominos’un bir televizyon kanalında yaptığı açıklama sosyal medya üzerinde pek ikna edici bulunmadı ve güvenilirliği sarsıldı..

Burger King için de aynı şeyleri söylemek mümkün.Sosyal medyada yayılan, etlerin helal olmadığına yönelik haber kurumun güvenilirliğini sarsıp müştelerilerin kafasında acaba sorusu oluşmasına neden olmuştur.Burger King kurumu çözümü helal sertifikasını almakta buldu..

Yazıyı kısaca tamamlamak gerekirsa medyada birçok haber değişiyor, hepsinin güvenilirliği ne derece doğrudur bilinmez. Bu nedenle haberlere körü körüne inanıp tavır koymamalıyız…

Yazan: Berna Ayrancı, Aybala Kırım, Gizem Selver, Elif Avşar, Serdar Kırmızı

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Sosyal Medya