Microsoft Student Partner:Üniversite Teknoloji Liderleri


Uzun bir başvuru sürecinin ardından yeni dönem MSP’ler(Microsoft Student Partner) diğer bir deyişle teknoloji liderleri üniversitelerinde yerlerini aldılar.

kickoff
Seçilen 50 Microsoft Student Partner,Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen Kick-Off etkinliği ile bir araya geldi.

Peki bu Teknoloji liderleri kimler?
Microsoft tarafından üniversite öğrencilerine kariyer ve eğitim fırsatı sunulan 110’dan fazla ülkede uygulanan bu programa dahil olmaya hak kazanan üniversite öğrencileri.Bu öğrenciler hayallerine teknoloji ile ulaşan,çözüm odaklı ve kendilerine liderliği yakıştıran,bilişim dünyasında fark yaratacak olan üniversite temsilcileri.

Bu dönem sizleri neler bekliyor?
Msp’likleri süresince Microsoft teknolojilerini yakından takip eden MSP’ler öğrendikleri teknolojileri uygulamaya geçirip,kampüslerinde eğitimler,hackathonlar,seminerler ve etkinlikler düzenleyerek bu teknolojileri çevreleriyle paylaşırlar.Bulundukları dönem içerisinde yeni teknolojilerin öğrenilmesine tam anlamıyla liderlik ederler diyebiliriz.
Ayrıca çeşitli projelerde bulunarak farklı teknolojileri deneme şansı elde ederken MVP’lik ünvanına sahip teknoloji uzmanları ile tanışma ve mentörlük desteği alma şansına sahipler.

Ben de teknoloji tutkunuyum diyorsanız..
Her 6 ayda bir değerlendirmelerin yapıldığı bu programda sizde üniversitenizin teknoloji lideri olarak bulunmak isterseniz Microsoft Kampüs Türkiye hesabını takip edebilir,üniversitenizde yapılan etkinliklere katılım sağlayabilir ve başvuru dönemlerinde başvuru formunu doldurarak yeni dönemde bu programda bulunabilirsiniz..

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Bilim ve Teknoloji