Microsoft, Yeni Telefonlarını Test Ediyor!


Microsoft’un Windows 10 Mobile çalışması, yazılım hakkında güncelleme yapılmadığı ve gelecek için bir yol haritası bulunmadığı için çok iyi öldü ve modası geçmiş ilan edilebilir.

Bununla birlikte, yeni bir raporda, Microsoft‘un mobil yeniden başlatmada yeni yazılım ve donanımlarla çalıştığı iddia ediliyor. Thurrott.com’un Brad Sams, bir raporunda Microsoft’un dahili olarak “Windows Mobile’ın ayrı bir kolunu” yürütecek yeni bir donanım test ettiğini iddia etti.

Sams, şirket içinde iki bağımsız kaynaktan bahsetti ve yeni donanımın cihazla “yeni deneyimler” sağlamayı hedeflediğini ekledi. Raporda ayrıca arayüzün Windows 10 Mobile’da gördüğümüzden biraz farklı olacağı da iddia ediliyor.

Bu, Microsoft CEO’su Satya Nadella‘nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, şirketin telefonlarından henüz vazgeçmediğini söylediğinde de doğruluyor. Raporda, Microsoft’un yeni mobil deneyim odaklı eski uygulamalar için destek düşürebileceğini de ekliyor.

Ayrıca, yeni mobil deneyiminin Microsoft’un Silverlight uygulamalarını desteklemeyebileceğini de belirtti. Ancak Sams, yeni donanım planının hâlâ gelişme aşamasında olduğunu ve önümüzdeki aylarda önemli değişiklikler görebileceğini belirtti.

Yeni Windows Mobile yeniden başlatma için belirli bir zaman çizelgesi mevcut değil, ancak Sams, tüm planın hayata geçirilmesinin bir yıldan fazla sürmemesi gerektiğini öngörüyor.

Bu raporların, şirketin Qualcomm ile olan ortaklığıyla, ARM çipleri için Windows 10’u nasıl geliştirdiklerini merak ediyoruz.

Microsoft’un akıllı telefon üretim haberlerinin son bulması, şirketin akıllı telefon donanım işini düzene sokduğunu açıklamasıyla gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl yapılan hareket, şirkette yaklaşık 1.850 işi etkiledi.

Redmond devi, geçiş sürecinin takvim yılının sonuna kadar tamamlanacağını ve 2017 yılının Temmuz ayında tamamlanacağını bildirdi.

Redmond devi son zamanlarda Surface ürünlerinde yoğunlaşıyor ve yakın zamanda Şanghay’daki bir etkinlikte Surface Pro 2‘yi 1’i tanıttı.

Kaynak: Teknoport.com


Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Mobil