Nougat İçin Şeker Gibi Güncelleme: Android 7.1.1


“Android  Nougat”ı piyasaya sürüldüğünde, Androdi size ait yapmak için daha fazla yol sunma konusunda çok büyük bir heyecan vardı.

Bugün size Android 7.1.1’ e gelen birçok hoş özelliği ile birlikte güvenlik ve performans adına gelişimleri olan, kendinizi daha da fazla tanıtabileceğiniz yolları gösteren bir güncellemeden bahsedeceğim. Android 7.1.1, herkesi Pixel’in birçok özelliği ile tanıştırıyor.

İletişim için Daha Fazla Yol

Bu yılın başlarında, kadınların dünyada oynadığı önemli rolleri yansıtacak ve hem kadınlar hem de erkekler için daha geniş bir meslek yelpazesini temsil eden yeni emojiler ekleyerek toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirmek için bir öneri duyuruldu. Önceden sadece kadın veya erkek temsilcileri olan emojilere, karşı cinslerini de eklendi. Artık kadın kaynakçılar veya saçlarını kestiren erkekler var.Yeni emoji setleri Pixel telefonlar için çıkarıldı ve şuan Android 7.1.1  kullanan tüm cihazlar için kullanılabilir durumda. Böylece bir rock yıldızı gibi kopabilir veya bir astronot gibi galaksiyi keşfedebilirsin.

gtblog_nougat

Ve Eğer kendinizi tanıtmanın daha farklı yollarını arıyorsanız, destekli aplikasyonlardan (Google Allo, Google Messenger ve Hangouts gibi) direkt olarak GİF’ler yollayabilirsiniz.

gtblog_711

Hayatını kolaylaştırmak için yol arayan herkes için Android 7.1.1, aplikasyonların kısa yollarını direkt olarak ekranınıza getiriyor. Uygulama simgesine uzun süre basarak, Twitter veya Google Maps gibi favori uygulamalarınıza ilişkin işlemleri başlatabilirsiniz. Doğrudan uygulama simgesinden Google Messenger’daki mevcut bir sohbete geçebilirsiniz veya tamamen yeni bir sohbete başlayabilirsiniz.

gtblog_711-2

Bugün ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Pixel, Pixel XL, Nexus Player, Pixel C ve General Mobile 4G (Android One), güncellemeyi alabilecek. Ayrıca  Andriod Beta programına kayıtlı her cihaz da son versiyonunu alabilecek.

 

Kaynak: Google Blog


Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Mobil