Operadan Tarzınızı Değiştirecek Yeni Tarayıcı Opera Neon!


Piyasadaki Chrome, Mozilla, Safari, Citrio, Edge gibi tarayıcıları unutmaya hazır olun. Çünkü tarayıcı konseptini değiştiren bir tarayıcı geliyor.

Geleceğin tarayıcısı diyebileceğimiz kadar farklı ve iyi bir konsepte, dikkat çekici bir tasarıma sahip olan Opera Neon, alıştığımız tarayıcılardan uzaklaşmamızı sağlayabilir. Geçtiğimiz gün kullanıma sunulan tarayıcı Windows ve Mac işletim sistemine sahip kullanıcılar için ücretsiz indirilebiliyor.

Peki ne bu farklılıklar?

Sekmeler

Alıştığımız yatay sekme düzeninden çıkıp sekmeleri sağa dayalı ve dikey düzende sıralıyor.

neon1

 

Yer İmleri ve Görev Çubuğu

Herhangi bir yer imleri veya görev çubuğuna sahip değil. Sürükle-Bırak ile Opera Neon’un ana ekranına attığınızda artık hızlı bir biçimde orta kısımdan erişebiliyorsunuz.

neon3

 

Aynı Ekran Üzerinde İki Sayfa

Aynı ekranda iki web sitesini çalıştırmak yetmezmiş gibi bir de ikisini de aynı anda kontrol edebilme güzelliğine sahibiz.

neon2

 

Arka Plan Olarak Masaüstü Arka Planınızı Kullanıyor

Bu şekilde farklı tasarımsal olarak sizi adeta uzay boşluğunda hissettiren bir şey olduğu kesin 🙂

 

Video ve Müzik Kontrolü

Mesela YouTube üzerinden bir parça açtığınızı var sayalım başka sitelerde gezinirken sol taraftaki pencerede video oynatmasını kontrol edebiliyorsunuz. Videonun boyutunu değiştirip ekranın herhangi bir köşesinde izlemekte mümkün tabii.

neon4

 

Sitelerdeki Görselleri Kesip Kaydetme

Sol taraftaki Kamera simgesinden internet sitelerinde kırpmak istediğiniz yerleri rahatlıkla kırpabilirsiniz. Aynı zamanda kendi sistemine kaydeden Neon, bunu kolay bir şekilde paylaşmanızı sağlıyor.

neon5

 

En büyük eksiği Eklenti dediğimiz kolaylaştırıcı uygulamaların bulunduğu alanına sahip olmaması, ilk süreçte bu özellik yüzünden çok kullanıcı kaybedecek olan Neon kısa sürede popüler olma fırsatını yakalayabilir.

Opera Neon tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

Son olarak Opera Neona ait bu promotion videoyu izlemeyi unutmayın 🙂


Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Bilim ve Teknoloji