Şifresini Paylaşanlar Netflix’e Milyon Dolar’lara Mal Oluyor!


Netflix, şifresini başkalarıyla paylaşan kullanıcılar yüzünden sadece ABD’de 391 milyon Dolar potansiyel gelirden mahrum kalıyor olabilir. ABD’de internet üzerinden içerik hizmetlerini kullanan yetişkinlerin yüzde 12’si şifrelerini başka kullanıcılarla paylaştığını söylerken, genç yetişkinler arasında bu rakam yüzde 21’e kadar çıkıyor. Bu da bir çok kişinin Netflix’i üyelik ücreti ödemeden kullandığı anlamına geliyor.

Netflix’in geliri aslında istikrarlı bir şekilde büyüyor. Şirket geçtiğimiz yıl 8,8 milyar Dolar gelir elde etmişti. ABD’de Netflix’in 50 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Ancak Netflix’in ABD’de bu kadar popüler olması, kullanıcı sayısındaki artışın yavaşlamasına sebep oldu. Hedef kitlesinin çoğuna ulaşan Netflix -servise para ödemeden, başkasının şifresiyle kullanan kişiler de hesaba katıldığında- bu noktadan sonra büyümekte daha da zorlanacak.

Şifresini paylaşan kullanıcıların önüne geçmek, hem ödeme yapmadan kullanan kişilerin yeni üyelik almasını hem de şirkete gelir getirmesini sağlayabilir. Böylece ABD’de yavaşlayan büyüme rakamları yeniden harakete geçirilebilir.

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Girişimcilik