Skype Baştan Aşağı Yenilendi! İşte Yeni Tasarım!


Microsoft, 2011 yılında 8.5 milyar dolar karşılığında satın aldığı Skype’ın popülaritesini artırmak için, her geçen gün kullanıcıların karşısına birbirinden farklı yenilikler ile çıkmaya devam ediyor.

Bu yıl Skype’ın Android sürümüne ağırlık veren Microsoft’un, Haziran ayında uygulamanın tasarımını baştan aşağı yenilediğini ve geçtiğimiz günlerde 1 milyar indirme barajının aşıldığını sizlere duyurmuştuk.

Bugün yapılan resmi duyuru ile birlikte Windows, Mac ve Linux için de baştan aşağı yenilenen Skype’ın tüm kullanıcılara sunulduğu açıklandı.

Windows, Mac ve Linux için Skype baştan aşağı yenilendi!

Önizleme sürümü daha önce yayınlanan mesajlaşma uygulamasında, özelleştirilebilir temalar ve okunmamış mesajlardan, kişilerin durumuna kadar detaylı bir şekilde gruplandırılabilen bir kişi listesi bulunuyor.

Skype - Yeni Tasarım

Sık görüşülen kişi veya grupların yan menüye sabitlenebildiği uygulama ile birlikte, sohbete daha fazla odaklanmak isteyenler standart veya kompakt görünüm arasında geçiş yapabiliyor.

Skype - Yeni Tasarım

Bunun yanı sıra bulut tabanlı yapısı sayesinde yenilenen mesajlaşma uygulaması ile birlikte kullanıcılar sürükle bırak yöntemini kullanarak 300 MB’a kadar dosya transferi yapabiliyorlar.

Etiketleme sistemi sayesinde grup görüşmelerinde belirli kişilere hitap edilebilmesine imkan tanıyan uygulama, yeni sohbet galerisi sayesinde fotoğraf ve dosyalara kolayca ulaşılabilmesine imkan tanıyor.


0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Sosyal Medya