Skype Yeni Tasarımını Duyurdu!


Görüntülü görüşmenin en popüler uygumalarından olan Skype, büyük bir tasarım değişikliğine uğradı!

Resmi blog’undan yaptığı bir açıklama ile tasarımını değiştirdiğini ve yeni özellikler kazandığını duyuran Skype, Snapchat’i taklit eden bir uygulama haline geldi. Snapchat‘in hikayeler özelliğine oldukça benzeyen “Highlights” sekmesini kullanıma sunan Skype, kamera kısmına ulaşmayı ise oldukça kolaylaştırdı.

 

 

Yenilenen mesaj arayüzünde sohbetlerde “bul”, “sohbet et” ve “yakala” adını taşıyan üç bölüm bulunuyor.

Bul kullanıcıların sohbet içinde arama yapmasını, resim veya restoran bulmasını veya YouTube ve Giphy eklentileriyle sohbetlerini renklendirecek içeriklere ulaşmasını sağlıyor.

Sohbet ise tahmin edilebileceği üzere emoji ve resim ekleme seçenekleri de bulunan ana sohbet ekranı niteliğini taşıyor.

Yakala kısmında ise geçiş yapıldığında kamera anında aktive ediliyor. Kullanıcılar parmaklarını deklanşör butonunun üzerinde basılı tutarak video kaydı yapabiliyor. Video kaydı veya fotoğraf çekimi tamamlandıktan sonra içeriği çıkartmalar veya yazılarla süslemek de mümkün oluyor.

 

Skype yeni tasarımını önce Android’de kullanıma sunacak

Microsoft, Skype’ın yeni tasarımını önce Android’de kullanıcılarla buluşturacak. Android’i iOS, Windows ve Mac takip edecek.


Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Sosyal Medya