Sosyal Medyada Yayılan ‘Brad Pitt Öldü!’ Başlıklı Tuzak


WASHINGTON - MARCH 05: Actor Brad Pitt speaks to the media as he attends with House Speaker Nancy Pelosi (D-CA) and Majority Whip Rep. James Clyburn (D-SC) a press conference following a meeting to discuss the "Make it Right" project on March 5, 2009 in Washington, DC. The project, launched in 2007, helps to construct affordable and environmentally-sustainable housing for low-income residents of the Lower 9th Ward in New Orleans who lost their homes as a result of Hurricane Katrina. (Photo by Brendan Hoffman/Getty Images)

Brad Pitt – Angelina Jolie çiftinin boşanmasını fırsat bilen hackerlar, yeni tuzakla kullanıcıların bilgilerine erişiyor.

Hackerlar, dünyada insanların zaaflarından faydalanmayı en iyi bilen kişiler olarak da bilinirler. Şu sıralar dünyanın magazin gündemini Brad Pitt – Angelina Jolie çiftinin boşanma haberleri süslüyor ve elbette bu tarz haberlere Facebook üzerinden ulaşmak da mümkün. Ünlü çiftle ilgili karşılarına çıkan her habere balıklama atlayan kullanıcıların varlığından haberdar olan hackerlar, Facebook’ta ‘Fox News’ uzantılı gibi görünen bir URL yapısına sahip sahte haberle linke tıklayan kullanıcıların kişisel bilgilerine erişmeyi hedefliyorlar.

Bu bilgiler Facebook’la sınırlı olsa da yine de bir tehlike arz ettiğini söylemekte fayda var. Zira başkasının eline geçen Facebook hesabı üzerinden aklımıza dahi gelmeyecek türlü dolandırıcılıklar yapılabilir.

Eğer böyle bir link karşınıza çıktıysa ve de bağlantıysa tıkladıysanız, tavsiyem bir an önce şifrenizi yenilemeniz.

KAYNAK: WEBTEKNO

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Sosyal Medya