Takım İçi Haberleşmeler İçin; Slack


Projelerinizde takım içi haberleşmenizi sağlayan Slack uygulaması ekibiniz ile tıpkı bir sosyal ağda olduğu gibi iletişim kurmanızı ve bilgi paylaşımı yapmanızı sağlayan bir servistir.

Nedir?

Silikon Vadisi’nde bir girişimci olan Stewart Butterfield tarafından 2010 yıllarında Glitch adlı bir projenin tasarım aşamasında ekibiyle iletişiminde e-postanın yeterli olmadığını düşünmesi üzerine geliştirilmiştir.

gtblog_slack1

 

 

 

 

 

 

 

Nasıl Kullanılır?

Slack tam anlamıyla işyerinizde veya projelerinizde çalışma arkadaşlarınızla anlık olarak veri veya görev paylaşımı yapabileceğiniz bir platform.Bu platformu rakiplerinden ayıran temel özellikleri basit bir arayüze sahip olması ve ücretsiz sürümünün bulunması.Kullanıma başlamanız için Slack.com adresinden ücretsiz bir hesap oluşturmanız ve Mac,IOS,Android uygulamalarını kullanarak takım arkadaşlarınızı davet etmeniz gerekiyor.

Kullanıcılar kendilerini ilgilendiren konu başlıklarına abone olarak açılan konu başlıklarıyla ilgili konuşmaları dosya ve veri gönderimlerini takip edebiliyorlar.

gtblog_slack2

 

 

 

 

 

 

 

Bilişim alanı başta olmaz üzere birçok sektörde tercih edilen Slack,30 dan fazla programlama dilini desteklemekte ve metin paylaşımını kolaylaştırmaktadır.

gtblog_slack3

 

 

 

Anlık olarak alabileceğiniz bildirimler ile online mesajlaşma uygulamalarındaki kadar rahat kullanım olanağı sağlıyor.Daha birçok özelliğe sahip Slack,grup konuşması,dosya paylaşımı,içerik araması gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Drobbox,Asana,Google+,Hangouts,Twitter ve Zendesk ve daha birçok uygulama ile entegre olabilme olanağını sunuyor.

gtblog_slack4

Ücretsiz olan bu uygulamanın ücretli bir sürümü de mevcut.Bu sürümü edinmek mecburi olmasa da daha fazla özellik isteyen yaklaşık 300.00’in üstünde kullanıcının ücretli sürümü kullanıldığı biliniyor.

İş hayatında ve sürdürülen projelerde sık sık yaşanan mail üzerinden haberleşme,proje takibinde yetersizlik gibi sorunlara çözüm getirebilen bu uygulamanın kullanıcılarına geçerli çözümler sunduğu gözleniyor.

Sizde uygulamayı indirmek istiyorsanız BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Bilim ve Teknoloji