Twitter’da 140 Karakter Sınırı Ne Zaman Kalkıyor?


Twitter; kullanıcıların GIF, fotoğraf, video, anketler çözümlerindeki değişikliklerin ve 140 karakter sınırının olmadığı uygulama deneyimine ne zaman sahip olacaklarını açıkladı.

Twitter, kullanıcılara daha esnek ve işlevsel bir uygulama deneyimi sunmak adına bünyesindeki bazı çözümlerde değişiklik yapacağını açıklamıştı.

Başta kullanıcıların 140 karakterlik tweet sınırlarını genişletme odaklı olan değişiklikler, site bünyesindeki GIF, anketler, fotoğraf ve video servislerinde yenilikler meydana getirme amacında olacaktı.

The Verge’de yer alan rapora göre, Twitter’ın yenilikleri 19 Eylül Pazartesi günü itibariyle kullanıcılara sunulacak.

gtblog_twitter_sm

Twitter’ın değişiyor

Kullanıcılar önümüzdeki pazartesi günü itibariyle Twitter‘ın daha esnek ve işlevsel bir uygulama meydana getirmek adına getirdiği yeniliklere sahip olacaklar.

Twitter’ın getireceği yenilikler arasında en göze çarpanı ise tweetlerdeki 140 karakter sınırını kaldırması olarak gözüküyor.

2006 yılında kurulmasından sonra sosyal medya platformları arasındafarkındalığını yaratan özelliğini kaldıracak Twitter‘ın bu tercihinin son zamanlarda uygulamaya gösterilen düşük ilgiden kaynaklandığı belirtiliyordu.

KAYNAK: WEBTEKNO

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Sosyal Medya