Varlıklı Bir Hayat İçin 5 Kariyer Yolu


Zengin mi olmak istiyorsun ? O zaman aşağıdaki video dan  izleyebileceğin kariyer 5 yoluna bak.

‘Tam olarak ne istediğine karar ve ne olursa olsun hedefine ulaşana kadar devam et’ der Girişimcilik Ağı (Entrepreneur Network)  ortağı Brian Tracy.

Video içerisinde, Tracy, varlıklı olabilmek için kullanılabilecek 5 kariyer rotasını tartışıyor.

İlk değindiği nokta girişimci olmak hakkında, çiftiçilik ve nakliyattan gayrimenkul ve bilgisayar üretimine kadar bir iş kurabilmek için gerekli bazı endüstriler vardır. Henry Ford ve Bill Gates gibi, bir ürün veya hizmet fikriyle başlayın ve onu temelinden başlayarak inşa edin.

Bir başka makul rotalardan biri ise bir şirkette yükselmek için çalışmak. Başarılı bir şirkette yüksek maaşlı yönetici veya hisse opsiyonu olan bir işveren olabilirsiniz.

Zengin olmanın 3. yolu, ayrıca bu yol yüksek miktarda eğitim ve deneyim gerektiriyor, profesyonel (dişçi, doktor, mimar gibi) olmaktan geçiyor. Bu alandaki insanlar aldıkları yüksek derecelerle beraber hizmetleri için yüksek miktarda maaş alırlar.

Çok para kazanmak için başka bir yol ise satış sürecinin içine girmektir. Tarcy, kendi kendine milyoner olan insanların %5 inin kendi endüstrilerinde satış uzmanı olduğunu söylüyor

Tracy’nin bahsettiği son grup ise borsayla uğraşanlar, sanatçılar, loto talihlileri ve diğer ünlü insanlar. Bu grubun içinde bulunma ihtimali küçük bir ihtimaldir. Zaten bu grup zirvedeki %1 lik kısmı oluşturuyor.

Kaynak: Entrepreneur


0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Girişimcilik