Videolar, Beş Yıl İçinde Mobil Trafiğin Yüzde 75’ini Oluşturacak!


Telekomünikasyon ekipmanı şirketi Ericsson tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre göre, 2023 yılında tüm mobil trafiğin üçte ikisi video için kullanılacak . Bu sayı bugün kullanılan tüm trafiğin yarısından biraz fazla.

Daha fazla insan akıllı telefonlarında daha fazla video izlediğinden, bu sadece daha büyük bir pay değil aynı zamanda daha büyük bir pasta olacak. Ericsson’a göre, genel olarak, dünya genelinde mobil veri trafiği 2023 yılında 110 exabyte / ay’a yükselecek veya 5.5 milyon yıllık HD video akışına eşdeğer olacak. 2017’de kullandığımız aylık 14 exabyte’ın sekiz katı.

Bu tüketiciler için ne anlama geliyor? Açıkçası, daha büyük bir veri paketlerine ihtiyacımız olacak.

Şimdilik, dünya genelinde akıllı telefon sahipleri aylık ortalama 2,9 gigabaytlık veri kullanıyor ve 2GB ila 5GB arasındaki  veri paketleri en popüler hale geliyor. Ancak, 2023’e kadar ortalama kullanım 17GB’a yükseldiğinden, daha büyük veya sınırsız mobil veri paketleri gerekli olacaktır.

Mobil video trafiğinin daha fazla olması reklam verenlere yönelik olarak mobil videoda daha fazla önem verileceği anlamına gelebilir .

Mobil telefondan sosyal medya kullanımı da video kadar olmasa bile yükselişe geçmiş durumda. Fakat 2023 yılında sosyal medya kullanımının mobil trafiğin yüzde 8’lik kısmını oluşturması bekleniyor. Günümüzde ise bu oran yüzde 12.

Kaynak: https://www.recode.net/2017/12/2/16727468/mobile-video-traffic-broadband-ericsson-video

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Genel