Select Page

Whatsapp’ın Kurumsal Dönüşümü Başladı!

Whatsapp’ın Kurumsal Dönüşümü Başladı!

WhatsApp, kullanıcılarının platform üzerinde işletmelerle etkileşim kurması için yeni yöntemler geliştiriyor. Facebook’a ait olan sohbet servisi, yeni bir pilot programda işletmelere doğrulanmış hesaplar verecek. Yeşil bir tik işaretiyle etiketlenen hesaplar sayesinde işletmeler müşterileriyle görüşebilecek.

WhatsApp ayrıca bir milyar aboneli sohbet platformuna ek olarak, işletmeler için yeni bir uygulama da geliştiriyor. The Leaker ve Business Insider, Facebook’un iş ilanları sayfasında yayımlanan bir ilanı kaynak göstererek WhatsApp Business adlı yeni bir uygulamanın geliştirildiğini iddia etti.

Yazışmalar silinemeyecek

WhatsApp’ın sohbet deneyimi, işletmelerle görüşen kullanıcılar için daha farklı olacak. Şirketin Sıkça Sorulan Sorular sayfasında işletmelerle yapılan görüşmelerde sohbet baloncuklarının sarı olacağı ve bu mesajların silinemeyeceği belirtiliyor. Böylece yapılan yazışmaların bir kopyası şirkette bir kopyası da kullanıcıda bulunacak. Anlaşmazlık durumunda bu kopyalara göz atılabilecek.

Doğrulama özelliği ise şu anda pilot programa katılan sınırlı sayıda şirket tarafından kullanılabiliyor. Ancak yeni doğrulama özelliği, gelecekte sadece işletmelerin kullanacağı ayrı bir uygulamaya evrilebilir. Facebook’ta yer alan iş ilanında aranan teknik uzmanın iş görevleri arasında ilk sırada “WhatsApp Business Android uygulamasında bir uzman haline gelmek” bulunuyor.

Facebook’ta işe yaramıştı

Şirketlere müşterileriyle iletişim kurabilecekleri yeni bir platform sunmak WhatsApp için önemli bir etki yaratabilir. Facebook da benzer bir başarıyı ‘Sayfalar‘ sistemiyle yakalamıştı. Ancak yeni uygulamanın sadece müşteri hizmetleri için kullanılıp kullanılmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Hindistan gibi bazı ülkelerdeki işletmeler halihazırda WhatsApp’ı müşterileriyle iletişim kurmak için kullanıyor. Bu da işletme hesapları için özel bir uygulamanın bir sonraki mantıklı adım olduğunu gösteriyor. WhatsApp konu ile ilgili haberler hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Yazar hakkında:

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir