#1 Yılın Daha Verimli Geçmesi İçin Herkesin Gerçekleştirmesi Gereken Hedefler – Para


“Yılın Daha Verimli Geçmesi İçin Herkesin Gerçekleştirmesi Gereken Hedefler” yazı serisinin #1’inci yazısıdır.

Diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni yıl ile beraber, hayatımızda değişiklikler yapmak için hevesleniyoruz, ancak değişikliklere başlamak için en iyi yolu bulmak zor olabiliyor. Adımlarımızı doğru atmak istiyoruz ancak çok fazla da yük altında kalmak istemiyoruz. Attığımız adımlardan sonra devam etmek bazen zor olabiliyor.

Endişelenmenize gerek yok, size yardım etmek için buradayız. Bu yazı serisi ile yılınızın daha verimli geçmesine yönelik şeyler yapacağınız kesin! 🙂

Para yönetim stratejilerinden iş-hayat dengesine kadar her şeyi iyileştirmeniz için 50 hedeften oluşan bir liste yaptık ve bu listeyi gruplandırdık. Haydi ilk grubumuzla başlayalım. (Her gruplandırma için bir yazı yazılacaktır.)

Para

 1. Bütçenizi gözden geçirin.
  Aylık bütçelendirmeyle başlayın, giderlerinizi belirleyin ve onları nasıl azaltabilirimin yollarını bulmaya çalışın.
 2. Kredinizi geliştirin.
  Şirketinizin kredi durumunu kişisel bilginizmişçesine bilin. Dosyanızın durumunu bilmek, satıcılarla konuşurken veya kredi almak için başvurmanız gerektiğinde sizin için bir avantaja dönüşecektir.
 3. Yatırımlarınızı araştırın.
  Paranızı bir şeye koymaya karar verdiğinizde, yeni bir girişim, gayrimenkul veya bir halka arz olabilir, paranızın nereye gittiğini anladığınızdan emin olun.
 4. Daha çok kazanın.
  Ürün veya reklam satabilir misin? Borsayla aranız nasıl? Hedeflerinize uygun bir şekilde daha fazla para kazanmanın yollarını düşünün.
 5. Maliyetleri azaltın.
  İş modelinizi ve günlük işlemlerinizi gözden geçirin. Maliyetleri düzene koymanın veya azaltmanın yolları olup olmadığını keşfedin.
 6. Daha güvenli bir gelecek yaratın.
  Emekliliğiniz için hesap açın. Çok para yatırmanıza gerek yok. Gelecek için bir miktar para ayırmak hiçbir zaman geç değildir.
 7. Finansal gerilemelerden çekinmeyin.
  Acil durumlar için bir hesap açın. Günlük alışverişleriniz veya büyük alışverişleriniz için oluşturduğunuz hesaplar dışında gerçekten sıkışmadığınız sürece dokunmayacağınız ayrı bir hesabınız olsun.
 8. Çalışanlarınız için finansal seçenekler sunun.
  Çalışanlarınız için esnek harcama hesaplarını inceleyin. Bunlar tıbbi masraflar veya ulaşım harcamaları olabilir. Çalışanlarınız maaş çeklerinden azaltılacak bir seçenek seçebilirler ve bu seçimler vergiden muaf bir şekilde halledilecektir.

Serinin diğer yazıları için bu kategoriyi takip edebilirsiniz.

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar Girişimcilik